Tři Mušketýři ( kdo a o čem )

2. března 2007 v 22:36 |  Tři Mušketýři - muzikál
,,Jeden z nejznámějších románů vůbec - slavní Tři mušketýři Alexandera Dumase se stal podkladem pro multivizuální představení, které nese všechny prvky moderního divadla. Netradiční používání projekcí, které se promítají přímo na účinkující, přes 200 kostýmů, mobilní scéna plná překvapení, kombinace Černého divadla a Laterny Magiky - to jsou všechno atributy, které zcela určitě přilákají náročného diváka. Ten tak bude přítomen nevšednímu uměleckému zážitku.
Autor hudby Michal David a Bryan Adams, textař a scénárista Lou Fanánek Hagen i scénárista, režisér a choreograf Libor Vaculík jsou renomovaní autoři, kteří spolu s hvězdami česko-slovenského showbusinessu (Pavol Habera, Monika Absolonová, Josef Vojtek, Sabina Laurinová, Petra Janů, Josef Laufer, Zuzana Norisová, Bohouš Josef, Richard Genzer, Michal Suchánek, Martin Maxa, Petr Kolář, Pavel Vítek, Lešek Semelka, Jiří Helekal, Michal Penk a řada dalších) jsou zárukou kvality i komerčního úspěchu v dobrém slova smyslu."

Synopse: ( opsána z brožury zakoupené na muzikálu )
,,Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. stol, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel tedy pevně v rukou kardinál Richelieu - člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace.

Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda - vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny, a ta má být usvědčena z vlastizrady. Lordovi Buckhinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka. Rozzlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta. Vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počest Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance.
Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc - d'Artagnan. Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Je tedy připraven splnit pro svou lásku i pro královnu nemožné. Za doprovodu svých přátel Athose, Porthose a Aramise cestuje do Anglie. Úkol je jasný - přivést co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu. Ty musí včas ozdobit její plesovou toaletu.
Richelieu pověří Milady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků. Milady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti - vžene ho do náručí smrti. I Constance umírá její rukou. Milady je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel - Athos, popravena.
D'Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa policie.D'Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem. Královna plní přání svého manžela - přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává dˇArtagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání - stát se mušketýrem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 julian julian | E-mail | 14. prosince 2014 v 22:22 | Reagovat

vojtek.genzer suchanek to je zaručena kvalita?? hodte na sebe sitě patřite všichni do blazince!!!!

2 julian julian | E-mail | 14. prosince 2014 v 22:32 | Reagovat

vzdyt tam mate same stare psi semelka ještě helekal uřvana petra janu teplouš vitek pane bože ten michal david musi byt ale debil když vybira starce na chmelu a tomu řika kvalita? jediny kdo umi zpvat je kolař a habera ostatni splachnout do hajzlu.jo laurinova je sexice norisova tež ale to je vše!! je plno mladych zpěvaku ale David je producent na hovno když se boji dat mlade čerstve tvaře 52 sat let koukame pořad na dedečky a babičky oni maji plny diaře DAVIDE TY UZ ASI TAKY PATŘIŠ DO ŠROTU PROTO MAŠ TAKOVE STAROMODNI NAZORY!! JAKO MUZIKANT SI SUPER ALE JAKO PRODUCENT MANAGER STOJIŠ ZA HOVNO NEUMIŠ TO PONĚVADŽ SE BOJIŠ RISKOVAT A PROTO BUDEŠ CELEJ ŽIVOT HRAT A ZPIVAT JEN S BABIČKOU A DĚDEČKEM!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.