Kleopatra ( o čem je )

2. března 2007 v 22:44 |  Kleopatra - muzikál
Synopse: ( opsána z brožury zakoupené na muzikálu )
,,Je rok 48 př.n.l.- Caesar, který porazil Pompeia, se stává nejmocnějším mužem Říma a vstupuje do Alexandrie. Egypt je již několik staletí ovládán Ptolemaiovci.
Na trůně sedí čtrnáctiletý Ptolemaios XIII., avšak vládne především rádce Ponthinus. Ptolemaios má dvě sestry: Arsinoé a Kleopatru.
Kleopatra je bystrá dvacetiletá dívka, jež touží po moci. Navíc pragmaticky chápe, že pasivita by jí mohla stát život - brzy by se stala bratrovi na trůně nepohodlnou. Hraje tedy vabank a nechá se tajně dopravit před Caesara, zabalená v drahocenném koberci. Caesar se necítí uražen, ba nalézá v dívce zalíbení pro její okouzlující výřečnost, duchaplnost a neskromné cíle.
Ptolemaios, vedený Ponthinem cítí, že sestra Kleopatra usiluje o trůn. Napadne proto Římany a prohrává.
Mezi Caesarem a Kleopatrou vzplane láska - stárnoucí muž, jehož náručí prošly stovky žen, přijímá tento dar osudu. Kleopatře se stává oporou v jejích politických snahách. V idylických časech na Nilu Kleopatra porodí syna Caesariána a spolu s Caesarem a synkem odjíždí do Říma.
Řím není Kleopatře nakloněn, nicméně všechny okouzlí Kleopatřin královský vzhled, chování i její bohatství. Marcus Antonius, Caesarův spolubojovník a přítel navrhuje v senátu, aby Caesar získal korunu římských králů. Caesar odmítá, ale senát je zděšen možnými důsledky pro republiku. Zrodí se spiknutí, jehož cílem je odstranění Caesara.
Kleopatra nabádá Caesara, aby se stal králem a posílil svou pozici. Tuší, že v opačném případě o svou moc přijde a ona i syn budou v nebezpečí. Caesar vše zlehčuje a odmítá se stát králem.
Přichází Octavianus, Caesarův adoptivní syn a přesvědčuje vládce, aby šel do senátu, kde je zavražděn.
Kleopatra spěšně opouští Řím. Před cestou se loučí s Antoniem, který jí dá slib, že se ještě setkají.
Po Caesarově smrti je Řím zmítán nepokoji. Octavius se obává rostoucího vlivu některých senátorů a Caesarových vrahů. Uzavře s Antoniem dohodu - porazí Caesarovi vrahy a stanou se vládci Říma. Společně založí triumvirát.
Po vítězném boji jsou však sýpky prázdné a vojáci chtějí žold - nezbývá, než požádat o pomoc v Egyptě u Kleopatry. Antoniovo setkání s Kleopatrou je osudové - společně si užívají života v Egyptě.
V Římě ovšem jeho aktivita neujde Octaviovi - bystrému intrikánovi dochází, že Antonius v blízkosti Kleopatry a jejího syna Caesariána je víc než nebezpečný . Octavius využívá Antoniova krátkého návratu do Říma a žení jej se svou sestrou Octavií.
Po návratu do Egypta Antonius, aby odčinil potupu, jíž se královně dostalo jeho římskou svatbou, uzavírá sňatek s Kleopatrou a prohlašuje Caesariána budoucím králem Egypta. To je ovšem chování, které je pro Řím nepřijatelné.
Obratný Octavius strhává senát k souhlasu s válkou proti Egyptu.
Osudová bitva u Actia způsobí porážku egyptského loďstva , zbývá zoufalá obrana Alexandrie. Antonius dostává falešnou zprávu, že Kleopatra je mrtva - naléhá na meč, ovšem neumírá, je pouze těžce raněn.
V tomto stavu jej dopraví do kobky chrámu, kde našla Kleopatra útočiště. Antonius umírá u milované Kleopatry. Jejich pozemská láska přináší oběma krutý a nezvratný osud. Přichází Octavius, nyní jediný vládce světa. Chybí mu pouze královna Kleopatra. Ta však ví, že dohrála. V nestřežené chvíli se nechá uštknout kobrou ukrytou v košíku s fíky a umírá. Nikdo nevyhrává. Jen Nil ponese dál své životodárné vody, přestože hrdinové nebudou mezi živými."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 danda danda | 26. března 2008 v 20:56 | Reagovat

jj kleopatra je supr

2 Šeny Šeny | Web | 7. dubna 2008 v 14:57 | Reagovat

ty jo...seš šikovná

3 Terka Terka | 20. května 2008 v 19:02 | Reagovat

Hej jsi fakt dobrá.Napiš k více muzikálám o čem jsou..Dělaj se z toho dobrý referáty..Plosím...díky

4 Aninymka Aninymka | 16. května 2011 v 17:08 | Reagovat

Jj byla jsem na tom Muzikálu v Karlových Varech opravdu Super!!!!! miluju ten Muzikál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.